منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه

 ابن تیمیه و افکار پلیدش !

ابن تيميه در سال 1263 ميلادى در حران از شهرهاى تركيه كنونى  به دنيا آمد و در سال 1328 ميلادى  وفات يافت. 

 روزنامه عرب زبان »احداث المغربيه« در مورد باورهاى  اين مكتب چنين  مى نويسد: 

 »افكار ابن تيميه (مرگ 728هجرى ) روشن و صريح است، او با انديشه و عقل به كلى  مخالف است و خواستار الغاى  عملكرد عقل از تمام شئون زندگى روزانه است و با فكر كردن و انديشيدن دشمن است، مگر اينكه آن فكر و  انديشه در راستاى  تأييد نقل باشند. در واقع او همه نمادها و مظاهر زندگى  اين عصر را نفى  مى كند. به نظر او مهمترين مصلحت در اين است كه با كفار دشمن باشيم. براى  او مهم نيست كه در اين راه غير مسلمان اذيت و آزار شوند و مسلمان نيز ضرر اقتصادى  ببينند. او با اين كار، افكار تندروانه و نژادپرستانه و كراهيت را مورد تأييد قرار مى دهد و مى گويد: 

 اينكه برخى  از پيامبر نقل كرده اند كه هركس كافرى  را آزار دهد، من را آزار داده، اين يك دروغ بزرگ است. 

نوشته شده در سه شنبه بیست و هشتم آبان 1387 ساعت  22:32

Image

لينك خبر

نوشته شده در سه شنبه بیست و هشتم آبان 1387 ساعت  18:5

هشدار براي فعاليت‌هاي جديد بهائيان

Image  دورجدید فعالیت بهائیان بانفوذ درمراکز آموزشی شروع شده است وعلاوه بر"تهران" در "اصفهان" نیز فعالیت‌های اقتصادی را نیزشروع کرده‌اند. اعضاء اين فرقه در صددند تا فعالیت‌های تبلیغی خود را گسترش داده و با نفوذ در مراکز آموزشی زمینه جذب جوانان را به این فرقه ضاله مهیا سازند.

بر اساس اين گزارش، هواداران این فرقه کتاب خاصی که زندگی‌نامه وعقائد سران این فرقه بوده را در بعضي از دانشگاه‌های کشور توزیع و درقبال اهدا آن مشخصات و اطلاعات دانشجویان را کسب و تا برای مشاوره‌های خصوصی دعوت نمايند.

 

نوشته شده در جمعه بیست و چهارم آبان 1387 ساعت  11:56

هشدار ! "فعالیت وهابیت در جنوب استان کرمان "

 

Image حجت الاسلام "مهدی عرب‌پور" در بازدید استاندار کرمان از "سازمان تبلیغات اسلامی کرمان" اظهار داشت: مدتی است وهابیون و برخی فرقه‌های ضاله در جنوب استان فعالیت‌هایی را شروع کرده‌اند و مردم این استان و به خصوص نواحی یاد شده باید آگاه باشند.

وی گفت: در صورت افزایش بودجه لازم می توان ضمن گسترش فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی، زمینه را برای افزایش گرایش جوانان به معنویت فراهم کرد و باید با برنامه‌ریزی مناسب و توجه ویژه مسئولان امکانات لازم را برای مقابله با شبیخون فرهنگی فراهم کنیم."عرب‌پور" با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی متعدد در سراسر استان گفت: با توجه به امکانات موجود برنامه‌یزی مناسبی برای گسترش دین محوری در جامعه صورت گرفته است.

استاندار کرمان نیز در این بازدید با اشاره به فعالیت‌های علمی و کارشناسی "سازمان تبلیغات اسلامی" گفت: پژوهش محوری در ترویج فرهنگ سالم و معنوی در جامعه نقش اساسی دارد و می‌تواند در زمینه بسترسازی برای ارتقا سطح معنوی و آگاهی جامعه تاثیرگذار باشد.

"حبیب‌الله دهمرده" تصریح کرد: ضروری است در خصوص شناسایی ریشه‌های نفوذ انحرافات فکری در جامعه بررسی جدی صورت پذیرد.

وی گفت: باید با افزایش فعالیت‌های فرهنگی نسل جوان را با تهدیدهای جدید آشنا کنیم و از تمامی ابزارها و تکنولوژی روز و تمامی ظرفیت‌های نخبگان، اندیشمندان و علما در خصوص مبارزه به تهاجم فرهنگی استفاده کنیم.

نوشته شده در پنجشنبه بیست و سوم آبان 1387 ساعت  15:5
 

آخه رسمه که می گن به همسایه سر بزنی      گاهی وقتا به در خونش بری در بزنی

دورم ، اما به خدا  دلم که همسایه توست         زیر خاکم که برم بازم زیر سایه توست

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ( علیه السلام )

 

دل گره خورده به موی تو                             مست و خرامان زکوی تو

می خورد امشب به درب و دیوار                  دار و ندارم رضا ، خواب و قرارم رضا

 

نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم آبان 1387 ساعت  23:24

روايت « لو لا علي (ع) لهلک عمر » در چه منابعي آمده است؟

(اگر علی نبود ، عمر هلاک می شد. ) 

اين عبارت که از زبان خليفه دوم عمر بن خطاب ، در جريانهاي مختلفي و بارها از زبان وي نسبت به حضرت اميرالمومنين علي عليه السلام صادر شده است كه ما ابتدا اسناد آن از كتب شيعه نقل كرده و سپس جريانات را از منابع معتبر اهل سنت نقل مي كنيم كه براي اهل سنت نيز قابل اعتماد باشد .

لولاعلي در منابع شيعه

كافي ، كليني ، ج 7 ، ص 424، تهذيب الاحكام ، شيخ طوسي ، ج 6 ، ص 606، ج 10 ، ص50، من لايحضره الفقيه ، شيخ صدوق ، ج 4 ، ص 36 ،‌ اختصاص ، شيخ مفيد ، ص 111 و 149 مناقب آل ابي طالب ، ابن شهر آشوب ، ج 1 ، ص 311 ، المسترشد ، طبري شيعي ، ص 548 و 583 ، شرح الاخبار ، قاضي نعمان ، ج 2 ، ص 319 ، مدينه المعاجز ، علامه بحراني ، ج 2 ، ص 460 و ج 5  ، ص 71، الشافي في الامامة ، سيد مرتضي ، ج 1 ، ص 203، ج 3 ، ص 130 ،  منهاج الكرامة ، علامه حلي ، ص 18، الطرائف ، سيد ابن طاووس ، ص 255 و 516.

نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم آبان 1387 ساعت  23:14

نمکدان یاسر عرفات!!!

Image رستوران يهودي "اشموك" در شهر "مونيخ آلمان" اخيرا با هدف جذب مشتري، از نمكدان‌هايي عروسكي كه شكل "ياسر عرفات" رئيس سابق "تشكيلات خودگردان فلسطين" روي آن كشيده شده است، استفاده مي‌كند.

گفته مي‌شود همه غذاها در رستوران يهودي "اشموك" براي يهوديان حلال است و گوشتي كه در آن پخت مي‌شود توسط قصاباني يهودي ذبح شده تا خوردن آن براي يهوديان حلال باشد. گوشت خوك نيز در اين رستوران كه مالك آن يك يهودي است، استفاده نمي شود.

اين رستوران در خيابان "اوگستين" كه به "يهوديان مؤمن" اختصاص دارد، واقع شده است. "فلورين گايبز" مالك اين رستوران است اما با دستان خود غذا را براي مشتريان مي‌آورد.

در اين رستوران علاوه بر نمكدان‌هاي "ياسر عرفات" از ظروف ديگري كه شكل "خاخامهاي يهودي با ريش هاي بلند" و يا گلدانهايي كه به شكل "پاپ بنديكت دوم" هستند استفاده شده است.

"فلورين گايبز" در اينباره مي‌گويد: من اين كار را كردم تا مشتريان در محيطي دلپذير و زيبا غذا بخورند و همزمان با خوردن غذا تاريخ يهود را به ياد بي‌آورند.

نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم آبان 1387 ساعت  12:15
 یا امام رضا ؟؟؟

السلام علیک یا شمس الشموس ، یا انیس النفوس ، یا اباالجواد ویا علی بن الموسی الرضا علیه الاف التحیه والثنا

آقا جان در روز میلادت گدایان درت در انتظار حاتم بخشی شما هستند ، دلها به پنجره فولادت گره خورده

، شما آبرومند درگاه الهی هستید و مورد توجه خدا .

یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله

نوشته شده در دوشنبه بیستم آبان 1387 ساعت  10:48

حکایتی خواندنی از امام رضا علیه السلام


این واقعه نشانی از تواضع امام دارد.

زمانی که امام رضا علیه السلام به عنوان ولیعهد در خراسان بود آشکار است که تا چه اندازه موقعیت سیاسی داشت. ایشان به عنوان جانشین خلیفه وقت شناخته می‌شدند و طبیعی بود که مردم سخت به آن حضرت احترام می‌گذاشتند...

اما همین امام بنا به روایتی که ابن شهر آشوب، نویسنده مشهور شیعه در قرن ششم به نقل از یعقوب بن اسحاق نوبختی روایت کرده است به گونه‌ای وارد حمام نیشابور شد که حاضران متوجه نشدند آن حضرت دارای چنان مقامی است. ابن شهر آشوب می‌نویسد: حضرت رضا علیه‌السلام وارد حمام شد. یکی از کسانی که حاضر بود ـ و ایشان را نمی‌شناخت ـ از آن حضرت خواست تا دلاکی او را کرده و به اصطلاح امروزه کیسه او را بکشد. حضرت درخواست او را پذیرفت و مشغول کار شد. برخی که امام را می‌شناختند، آن مرد را درباره امام رضا علیه السلام آگاه کردند و او مشغول عذرخواهی شد. با این حال امام به او آرامش داده و همچنان به دلاکی او مشغول بود.

منبع: مناقب ابن شهر آشوب، ج 2، ص412.

نوشته شده در دوشنبه بیستم آبان 1387 ساعت  10:40

مبارزه ای جدید با تی شرت های اسلامی

 

Image هنوز یادمان نرفته است که چندی پیش کاریکاتورهای توهین آمیزی در دانمارک انتشار یافت که به ساحت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله توهین کرده بود. سپس فیلم فتنه ساخته شد و چهره ای خشن و غیر واقعی از مسلمانان عرضه کرد. اکنون نیز خبر می رسد قرار است در هلند فیلمی در مورد زنان پیامبر ساخته شود. این فیلم شامل چندین صحنه غیراسلامی است كه در آن زنان پیامبر(ص) را به شكلی بسیار وقیحانه به تصویر كشیده است. اما مسلمانان کشورهای اروپایی در اقدامی فرهنگی می کوشند به این موج از توهین ها پاسخ دهند. هر جا تفکر خلاق و نوآوری وارد کار شود، شکوفایی را به همراه خواهد داشت.

این هم مبارزه فرهنگی خلاقانه با کسانی که به توهین به اسلام و پیامبر اعظم (ص) پرداخته اند؛ لباس هایی که توسط مسلمانان برای حضور در بازارهای غربی طراحی شده اند.

Image

خندان‌باش اين سنت (پيامبر(ص)) است

نوشته شده در یکشنبه نوزدهم آبان 1387 ساعت  10:16

شأن نزول سوره الانسان:

اصل ماجرا:

ابن عباس مى‏گويد: «حسن و حسين عليهما السّلام بيمار شدند، پيامبر صلّى اللّه عليه و آله با جمعى از ياران به عيادتشان آمدند، و به على عليه السّلام گفتند: اى ابو الحسن! خوب بود نذرى براى شفاى فرزندان خود مى‏كردى.

على عليه السّلام و فاطمه عليها السّلام و فضه كه خادمه آنها بود نذر كردند كه اگر آنها شفا يابند سه روز روزه بگيرند.

چيزى نگذشت كه هر دو شفا يافتند، در حالى كه از نظر مواد غذائى دست خالى بودند على عليه السّلام سه من جو قرض نمود، و فاطمه عليها السّلام يك سوم آن را آرد كرد، و نان پخت، هنگام افطار سائلى بر در خانه آمد و گفت: «السّلام عليكم اهل بيت محمّد صلّى اللّه عليه و آله سلام بر شما اى خاندان محمد! مستمندى از مستمندان مسلمين هستم، غذائى به من بدهيد».

آنها همگى مسكين را بر خود مقدم داشتند، و سهم خود را به او دادند و آن شب جز آب ننوشيدند.

روز دوم را همچنان روزه گرفتند و موقع افطار وقتى كه غذائى را آماده كرده بودند (همان نان جوين) يتيمى بر در خانه آمد آن روز نيز ايثار كردند و غذاى خود را به او دادند (بار ديگر با آب افطار كردند و روز بعد را نيز روزه گرفتند).

در سومين روز، اسيرى به هنگام غروب آفتاب بر در خانه آمد. اين بار نيز سهم غذاى خود را به او دادند هنگامى كه صبح شد على عليه السّلام دست حسن و حسين عليهما السّلام را گرفته بود و خدمت پيامبر صلّى اللّه عليه و آله آمدند هنگامى كه پيامبر صلّى اللّه عليه و آله آنها را مشاهده كرد ديد از شدت گرسنگى مى‏لرزند! فرمود: اين حالى را كه در شما مى‏بينم براى من بسيار گران است، سپس برخاست و با آنها حركت كرد هنگامى كه وارد خانه فاطمه عليها السّلام شد ديد در محراب عبادت ايستاده، در حالى كه از شدت گرسنگى شكم او به پشت چسبيده، و چشمهايش به گودى نشسته، پيامبر صلّى اللّه عليه و آله ناراحت شد در همين هنگام جبرئيل نازل گشت و گفت اى محمّد! اين سوره را بگير، خداوند با چنين خاندانى به تو تهنيت مى‏گويد، سپس سوره «هل اتى» را بر او خواند».

نوشته شده در چهارشنبه پانزدهم آبان 1387 ساعت  23:14
تصوير حاضر مقبره قديمي پيامبر اكرم حضرت رسول(ص) را كه بسيار ديدني و جالب است را نشان مي‌دهد. براي شما و خودمان آرزوي تشرف زيارت مدينه مكرمه كه تكه‌اي از بهشت بر زمين است را داريم.

 

 

Image

نوشته شده در سه شنبه چهاردهم آبان 1387 ساعت  0:44

ریگی ملعون به شدت زخمی شد.

Image شبكه تلويزيوني "سما" از "كويته" كه چندي قبل مصاحبه اختصاصي با "عبدالمالك ريگي" سركرده گروهك تروريستي موسوم به "جندالله" را از "پاكستان" پخش كرد، از زخمي شدن سركرده اين گروهك و به هلاكت رسيدن چهار فرمانده ارشد آن در درگيري‌هاي روز گذشته در نقطه مرزي مشترك با "پاكستان" خبر داد.

اين گزارش افزود: "عبدالمالك ريگي" در درگيري‌هاي روز گذشته "نيروهاي نظامي ايران" با اين گروهك در منطقه "بيرسورانو رولك" واقع در نقطه مرزي مشترك "پاكستان" با استان "زاهدان ايران" به شدت زخمي شده و "احمد بلوچ" و سه نفر ديگر از فرماندهان "جندالله" نيز در اين درگيري كشته شدند.

يادآور مي‌شود كه منابع خبري "پاكستان" صحت اين درگيري و كشته شدن 4 فرمانده ارشد گروهك تروريستي "جندالله" را تأييد مي‌كنند درحاليكه از كشته شدن "ريگي" هنوز خبري منتشر نشده است.

پيگري‌هاي خبر در "كويته پاكستان" نيز حاكيست كه "رئوف بلوچ" سخنگوي گروهك تروريستي "جندالله" نيز كشته شدن 4 فرمانده ارشد اين گروهك در اين درگيري‌ها را تأييد ولي از وضعيت سركرده خود خبري اعلام نكرده است.

نوشته شده در سه شنبه چهاردهم آبان 1387 ساعت  0:35

فتوی جدید و افتضاحی دوباره!!!

Image به تازگي دو تن از شيوخ وهابي فتواهايي عجيب صادر كرده‌اند، "استفاده از رستوران‌هاي بوفه‌باز - سلف سرويس - حرام است ... "ميكي‌ماوس مرتد است و ريخت خون آن حلال است".

مجله خانوادگي "روتانا" چاپ کشور "اردن" در شماره جديد خود اعلام كرد: یکی از شیوخ وهابی، استفاده از رستوران‌های بوفه‌باز - يا سلف‌سرويس - که در آن چندین نوع غذا سرو می شود را حرام اعلام کرده است!!!

این در حالی است که بیشتر رستوران‌ها و هتل‌های عربستان و سایر کشورهای عربی از این نوع سلف‌سرويس استفاده می‌کنند و مردم نیز نوعا به دلیل تنوع غذایی، این نوع رستوران‌ها را ترجیح می‌دهند.

این فتوا با واکنش هتلداران و صاحبان رستوران‌ها و سایر اقشار مردم مواجه شده و آن‌ها را دچار نوعی سردرگمی و عصبانیت کرده است.

در همین راستا یک مفتي ديگر وهابی نیز "میکی ماوس" را مرتدشناخته و ریختن خون او را حلال اعلام کرده است، غافل از اینکه "میکی ماوس" یک شخصیت کارتونی است، و همین موضوع موجب انفجار بمب خنده در خبرگزاری‌های غربی و آمریکايي‌ها شده و دستمایه طنز طنزپردازان گردیده است.

صرف نظر از بغض و کینه‌ای که اين بظاهر علما با اهل‌بيت(ع) و شیعیان دارند و  فتواهای تفرقه‌انگیزي كه بر اثر اين كينه‌ها صادر مي‌كنند، فتواهايی نظیر آنچه در بالا گذشت و یا فتوای مشهور مربوط به زولبيا، فوتبال و بازیکنان آن موجب تمسخر پيروان سایر ادیان در شرق و غرب و حتی بي‌دين‌ها گردیده است.

نوشته شده در شنبه یازدهم آبان 1387 ساعت  23:7

خطبه بدون نقطه حضرت امیرالمومنین (ع)

 

خطبه بدون نقطه حضرت امیرالمومنین (ع)

اين خطبه ظاهرا در عقد نکاحي از جانب آن حضرت ايراد شده است که متن و ترجمه‏ي آن از نظرتان مي‏گذرد:

الحَمدُ لِلّهِ أهلِ الحَمدِ وَ أحلاهُ، وَ أسعَدُ الحَمدِ وَ أسراهُ، وَ أکرَمُ الحَمدِ وَ أولاهُ. الواحدُالأحَدُ الصَّمَدُ، لا والِدَ لَهُ وَ لا وَلَدَ. سَلَّطَ المُلوکَ وَ أعداها، وَ أهلَکَ العُداةَ وَ أدحاها، وَ أوصَلَ المَکارِمَ وَ أسراها، وَ سَمَکَ السَّماءَ وَ عَلّاها، وَ سَطَحَ المِهادَ وَ طَحاها، وَ وَطَّدَها وَ َحاها، وَ مَدَّها وَ سَوّاها، وَ مَهَّدَها وَ وَطّاها، وَ أعطاکُم ماءَها وَ مَرعاها، وَ أحکَمَ عَدَدَ الاُمَمِ وَ أحصاها، وَ عَدَّلَ الأعلامَ وَ أرساها. الاِلاهُ الأوَّلُ لا مُعادِلَ لَهُ، وَلا رادَّ لِحُکمِهِ، لا إلهَ إلّا هُوَ، المَلِکُ السَّلام، المُصَوِّرُ العَلامُ، الحاکِمُ الوَدودُ، المُطَهِّرُ الطّاهِرُ، المَحمودُ أمرُهُ، المَعمورُ حَرَمُهُ، المَأمولُ کَرَمُهُ. عَلَّمَکُم کَلامَهُ، وَ أراکُم أعلامَهُ، وَ حَصَّلَ لَکُم أحکامَهُ، وَ حَلَّلَ حَلالَهُ، وَ حَرَّمَ حَرامَهُ. وَ حَمَّلَ مُحَمَّداً (صَلَّ اللهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ) الرِّسالَةَ، وَ رَسولَهُ المُکَرَّمَ المُسَدَّدَ، ألطُّهرَ المُطَهَّرَ. أسعَدَ اللهُ الاُمَّةَ لِعُلُوِّ مَحَلِّهِ، وَ سُمُوِّ سُؤدُدِهِ، وَ سَدادِ أمرِهِ، وَ کَمالِ مُرادِهِ. أطهَرُ وُلدِ آدَمَ مَولوداً، وَ أسطَعُهُم سُعوداً، وَ أطوَلُهُم عَموداً، وَ أرواهُم عوداً، وَ أصَحُّهُم عُهوداً، وَ أکرَمُهُم مُرداً وَ کُهولاً. صَلاةُ اللهِ لَهُ لِآلِهِ الأطهارِ مُسَلَّمَةً مُکَرَّرَةً مَعدودَةً، وَ لِآلِ وُدِّهِمُ الکِرامِ مُحَصَّلَةً مُرَدَّدَةً ما دامَ لِالسَّماءِ أمرٌ مَرسومٌ وَ حَدٌّ مَعلومٌ. أرسَلَهُ رَحمَةً لَکُم، وَ طَهارَةً لِأعمالِکُم، وَ هُدوءَ دارِکُم وَ دُحورَ، عارِکُم وَ صَلاحَ أحوالِکُم، وَ طاعَةً لِلّهِ وَ رُسُلِهِ، وَ عِصمَةً لَکُم وَ رَحمَةً. اِسمَعوا لَهُ وَ راعوا أمرَهُ، حَلِّلوا ما حَلَّلَ، وَ حَرِّموا ما حَرَّمَ، وَ اعمِدوا – رَحِمَکُمُ اللهُ – لِدَوامِ العَمَلِ، وَ ادحَروا الحِرصَ، وَ اعدِموا الکَسَلَ، وَ ادروا السَّلامَةَ وَ حِراسَةَ مُلکِ وَ رَوعَها، وَ هَلَعَ الصُّدورِ وَ حُلولَ کَلِّها وَ هَمِّها. هَلَکَ وَ اللهِ أهلُ الاِصرارِ، وَ ما وَلَدَ والِدٌ لِلاِسرارِ، کَم مُؤَمِّلٍ أمَّلَ ما أهلَکَهُ، وَ کَم مالٍ وَ سِلاحٍ أعَدَّ صارَ لِلأعداءِ عُدَّةً وَ عُمدَةً. اَللّهُمَّ لَکَ الحَمدُ وَ دَوامُهُ، وَ المُلکُ وَ کَمالُهُ، لااِلهَ إلّا هُوَ، وَسِعَ کُلَّ حِلمٍ حِلمُهُ، وَ سَدَّدَ کُلُّ حُکمٍ حُکمُهُ، وَ حَدَرَ کُلَّ عِلمٍ عِلمُهُ. عَصَمَکُمُ وَ لَوّاکُم، وَ دَوامَ السَّلامَةِ أولاکُم، وَ لِلطّاعَةِ سَدَّدَکُم، وَ لِلاِسلامِ هَداکُم، وَ رَحِمَکُم وَ سَمِعَ دُعاءَکُم، وَ طَهَّرَ أعمالَکُم، وَ أصلَحَ أحوالَکُم. وَ أسألُهُ لَکُم دَوامَ السَّلامَةِ، وَ کَمالَ السَّعادَةِ، وَ الآلاءَ الدّارَةَ، وَ الاَحوالَ السّارَّةَ، وَ الحَمدُ لِلّهِ وَحدَهُ.

 

 

نوشته شده در جمعه دهم آبان 1387 ساعت  14:22
 میلاد کریمه اهل بیت حضرت معصومه (سلام الله علیها) مبارک باد.

معصومه کریمه باشد و باب نجات   درگاه و درش منشأ خیر و برکات

از مقدم او دری به رضوان در قم     بر تربت پاک او درود و صلوات

نوشته شده در جمعه دهم آبان 1387 ساعت  13:55

 

.: نامه آلبرت انیشتین به حضرت آیت الله بروجردی :.

 

آلبرت اینشتین(فوت 1955 م) در رساله ی پایانی عمر خود با عنوان: "دی ارکلرونگ "Die Erkla"rung - von: Albert Einstein - 1954
یعنی:"بیانیه" که در سال 1954 آن را در امریکا و به آلمانی نوشته است - اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح میدهد و آن را کاملترین ومعقولترین دین می داند.این رساله درحقیقت همان نامه نگاری محرمانه ی اینشتین با آیت الله العظمی بروجردی(فوت1340ش=1961م) است که توسط مترجمین برگزیده ی شاه ایران محرمانه صورت پذیرفته است اینشتین در این رساله "نظریه ی نسبیت" خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از (نهجالبلاغه) وبیش از همه (بحارالانوار) علامه ی مجلسی (که از عربی به انگلیسی توسط  حمید رضا پهلوی(فوت1371ش)و...ترجمه وتحت نظر آیت الله بروجردی شرح می شده) تطبیق داده و نوشته که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمیشود وتنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده ی"نسبیت" را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان نفهمیده اند. از آنجمله حدیثی است که علامه ی مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم(ص) نقل میکند که: هنگام برخاستن از زمین دامن یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی میخورد و آن ظرف واژگون میشود.اما پس از اینکه پیامبراکرم(ص) از معراج جسمانی باز میگردند مشاهده میکنند که پس از گذشت این همه زمان هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است ...اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه ی "نسبیت زمان" دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن مینویسد...همچنین اینشتین در این رساله "معاد جسمانی" را از راه فیزیکی اثبات میکند(علاوه بر قانون سوم نیوتون=عمل وعکس العمل). او فرمول ریاضی معاد جسمانی را عکس فرمول معروف "نسبیت ماده و انرژی" میداند:
E = M.C2 >> M = E :C2
یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره عینا" به ماده تبدیل شده و زنده خواهد شد.او همچنین در همین رساله عقیده ی به "وحدت وجود" را از خرافات های شایع شده توسط ملا صدرا تلقی کرده و آن را از دیدگاه "فیزیک کلاسیک" و "فیزیک نسبیتی" به شدت مورد حمله قرار می دهد  ...بطور خلاصه: او میگوید: هر موجودی دارای حیطه و مرز فیزیکی خاص خود است(حیز وجودی) که امکان ندارد با موجود یا وجود دیگری اتحاد یا وحدت داشته یا بیابد...در رابطه با "عقل" نیز با کمال شگفتی - اینشتین نظریه ی اخباریون شیعه را( که عقل را نسبی میدانند و در حریم شرع و دین آن را بکار نمیبرند) صحیح دانسته و میگوید: حق با اخباری های شما ست وهنوز زود است که مردم این را بفهمند..  در ادامه نیز فرمول ریاضی خاصی برای "عقل نظری بشر" ارائه داده و "نسبیت" آن را اثبات میکند... . اینشتین در این کتاب همواره از آیت الله بروجردی با احترام و به لفظ"بروجردی بزرگ" یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها یاد کرده با لفظ"حسابی عزیز"......................................................

نوشته شده در پنجشنبه نهم آبان 1387 ساعت  15:3

 

امروزه يافتن يك برج در مكه، بسيار راحت‌تر از خانه محل تولد حضرت محمد (ص) است.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از «آسوشيتدپرس»، نقاط تاريخي مقدسترين شهر جهان اسلام، تحت تأثير حملات پنهان پول و نيز يك مذهب افراطي قرار گرفته است؛ برج‌هاي شيشه‌اي و مرمري در نزديكي كعبه به چشم مي‌خورد كه هر روزه ميليون‌ها مسلمان در نقاط جهان به سمت آن نماز مي‌خوانند. در همين حين، رهبران مذهبي مانند دهه‌هاي گذشته، هنوز هم مشغول كارند تا سمبل‌هايي را كه معتقدند ترويج بت‌پرستي به جاي پرستش خداست، خراب كنند. در نتيجه، عده‌اي معترض شده‌اند كه سختگيري‌هاي اين كشور و سرمايه‌گرايي ناشي از پول نفت، در حال نابودي اين شهر و تاريخ آن است.

«سامي انگاوي»، مهندس معماري كه زندگي خود را به حفظ بقاياي اين منطقه تاريخي اختصاص داده بود، مي‌گويد: «براي من مكه تنها يك شهر نيست. براي من اين شهر مكان مقدس است؛ مكاني براي تنوع و تحمل، اما ديگر اين گونه نيست. هر روز شما مي‌بينيد كه ساختمان‌ها بلندتر و بزرگتر مي‌شوند.»

«ابرج البيت»، مجموعه‌اي از هفت برج است كه چند برج آن، تنها در چند ياردي كعبه هنوز هم در حال بالا رفتن است. اين برج‌ها، آخرين نمونه ساخت‌وسازهايي هستند كه در سال‌هاي اخير و همزمان با افزايش جمعيت حاجيان به وجود آمده‌اند. اين در حالي است كه سال گذشته، جمعيت حاجيان به چهار ميليون نفر رسيده بود. سرمايه‌گذاران عربستاني كه بيشتر عضو خانواده پادشاهي عربستان هستند، اين روند را براي برآوردن نيازهاي حاجيان بسيار پرسود يافته‌اند.

مساحت «ابرج البيت»، 6/15 ميليون متر مربع است؛ چيزي حدود دو برابر مساحت پنتاگون، بزرگترين ساختمان آمريكا.

اما اين رويش ساختماني، باعث تخريب ميراث تاريخي مكه شده است. در سال 2002 مقامات سعودي، يك ساختمان دويست ساله متعلق به عثماني‌ها را خراب كردند تا به جاي آن، مجموعه‌اي چند ميليون دلاري براي پذيرايي از حجاج احداث كنند.

اين مكان مقدس، همچنين دهه‌ها تحت حاكميت رهبران مذهبي بوده كه مشروعيت مذهبي دولت عربستان سعودي را تأمين مي‌كردند. از ديدگاه وهابي آنان، احترام به اين مناطق تاريخي مانند مقبره حضرت محمد (ص) و خاندانش، نوعي بت‌پرستي است و عبادت در كعبه كه در قرآن به آن دستور داده شده، يك استثناست.

خانه‌اي كه حضرت محمد(ص) در آن متولد شده بود، هم‌اكنون در سايه برج بزرگي قرار گرفته است و ديگر نقاط تاريخي نيز مدت‌هاست از بين رفته است. مقامات سعودي در آغاز ـ دهه 1980 ـ مسجد كعبه [مسجدالحرام] را گسترش دادند كه باعث از بين رفتن خانه خديجه، همسر پيامبر شد؛ جايي‌ كه نخستين جوانه‌هاي اسلام و گرويدن‌ به اين دين در آنجا زده شد.

پليس مذهبي وهابي‌ها در غار حرا، محل نزول نخستين آيات قرآن به پيامبر، هشدارهايي را نصب كرده كه در آن، خواندن نماز و لمس سنگ‌ها را ممنوع مي‌كند.

مقبره پيامبر(ص) در شهر مدينه، تنها مكاني است كه از حاكميت وهابي‌ها سالم مانده و مسجدي در اطراف آن ساخته شده است، اما باز هم مأموران، نماز خواندن در مقبره يا لمس ضريح نقره‌اي آن را ممنوع كرده‌اند.

در خارج از مسجد پيامبر(ص) نيز وهابي‌ها، قبرستان بقيع را خراب كرده‌اند؛ قبرستاني كه مدفن چندين همسر پيامبر، پسران و نوه‌هاي ايشان است.

همچنين چندين گروه اسلامي مانند بنياد تحقيقات و ميراث اسلامي در لندن و انستيتو امور خليج در آمريكا در تلاش براي حفظ اين نقاط تاريخي هستند و عده‌اي خواستار دخالت يونسكو شده‌اند.

نوشته شده در پنجشنبه نهم آبان 1387 ساعت  12:43
 

شهادت رئیس مذهب تشیع ، حضرت امام جعفر الصادق را به عموم شیعیان تسلیت عرض میکنم

نوشته شده در جمعه سوم آبان 1387 ساعت  13:5
 گزارش تازه از تعرض جدید صهیونیست ها به مسجد الاقصى

گزارش تازه از تعرض جديد صهيونيست ها به مسجد الاقصى


مؤسسه الاقصى در بیانیه اى از اقدام مجموعه هاى بزرگى از شهرک نشینان صهیونیست به رهبرى خاخام ها و شخصیت هاى سیاسى رژیم صهیونیستى در یورش به مسجد الاقصى پرده برداشت.
این مؤسسه در بیانیه اى اعلام کرد: هفت گروه متجاوز صهیونیستى همراه با خاخام ها و برخى شخصیت هاى سیاسى رژیم صهیونیستى از ساعت ۷‎/۳۰ الى ۱۰ صبح به مسجد الاقصى یورش بردند، عده اى خاخام و شخصیت هاى سیاسى از جمله «اورى اریئیل» در رأس یک مجموعه ۱۰۰ نفرى صهیونیستى با برگزارى تجمعى خواستار بناى معبد صهیونیستى شدند.
در این گزارش با اشاره به اهانت هاى شدید صهیونیست ها آمده: عناصر پلیس رژیم صهیونیستى، در داخل مسجدالاقصى شرب خمر مى کنند. این منبع تصریح کرد: رژیم صهیونیستى تلاش مى کند بزرگ ترین معبد یهودیان جهان را در بیت المقدس بنا سازد تا بر مسجد براق، مصلاى مروانى و مسجد الاقصى تسلط یابد و ضمن هتک حرمت گورستان هاى اسلامى ظاهر آنها را به فضاى معبد پیوند دهد.
این مرجع فلسطینى تأکید کرد: رژیم صهیونیستى از اجراى هر طرحى براى آبادانى و بازسازى مسجدالاقصى جلوگیرى مى کند

نوشته شده در پنجشنبه دوم آبان 1387 ساعت  10:3
 

امشب ، توی این ساعت هر کی هر خواسته ای داره یک صلوات هدیه کنه به امام زمان انشاالله حاجت دلشو بگیره .

نوشته شده در پنجشنبه دوم آبان 1387 ساعت  1:46

افزايش چشمگير گرايش به شيعه درجهان

آخرين آمار که از سوي پایگاه الکترونیکی "ويکي پديا" انتشار يافته، حکايت از روند روبه رشد تعداد شيعيان در سراسر جهان دارد. اين روند به ویژه از سال 2005 میلادی و  بعد از جنگ 33 روزه حزب الله لبنان با رژیم اشغالگر قدس، سرعت بیشتری یافت.

اين در حاليست که گسترش تعاليم اين مذهب در جهان باعث شده در بسياري از کشورهاي غربي نيز تشيع گسترش يابد. به رغم تبليغات گسترده دشمنان مذهب تشیع به ويژه وهابيت عليه این مذهب و نيز مشکلات و ضعف‌هايي که در برنامه‌هاي تبليغي شيعيان وجود داشته، آمار شيعيان روز به روز در جهان رو به افزايش است.

اما طبق جديدترين آمار اين پایگاه الکترونیکی، حدود 90 درصد مردم ايران، 85 درصد مردم آذربايجان، 80 درصد مردم بحرين، 65 درصد مردم عراق، اكثريت مردم لبنان حدود 55 درصد، 45 درصد مردم يمن، 35 درصد مردم پاكستان، 36 درصد مردم کويت، 36 درصد مردم قطر، 20 درصد مردم تركيه، 18 درصد مردم افغانستان، 17 درصد مردم سوريه، 16 درصد مردم امارات متحده عربي و 10 درصد مردم هند را شيعيان تشکيل مي‌دهند.

 

نوشته شده در چهارشنبه یکم آبان 1387 ساعت  10:40